ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ 13-09-2021

Αγαπητοί γονείς
 Σας ενημερώνουμε ότι  ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, λόγω των αναγκαίων μέτρων πρόληψης διασποράς του ιού COVID-19, θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 09:00 π.μ. με εκπροσώπους εκπαιδευτικών και μαθητών. Ώρα προσέλευσης μαθητών 8.00-8.15 Μέχρι την ώρα έναρξης του Αγιασμού οι μαθητές θα απασχοληθούν στις τάξεις από τους εκπαιδευτικούς μιλώντας για τα μέτρα κατά covid19 και θα λάβουν τα απαραίτητα βιβλία τους. Γι αυτό το λόγο θα φέρουν την σχολική τους τσάντα μαζί. Όλοι οι μαθητές θα πρέπει να φορούν μάσκα και να επιδείξουν το έγγραφο της βεβαίωσης του self test . Οι γονείς δε θα μπουν στο προαύλιο αλλά θα περιμένουν τα παιδιά τους στο χώρο πέριξ του σχολείου Στις 9.00 θα τελεστεί ο αγιασμός με όλα τα μέτρα προστασίας Μετά το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν και από την Τρίτη 14-09-2021 θα έρχονται κανονικά.
Καλή σχολική χρονιά σε όλους!