ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 3

Στα πλαίσια του προγραμματισμού – αξιολόγησης εκπ/κού έργου του σχολείου. η ομάδα του Άξονα: «Επαγγελματική Ανάπτυξη Εκπαιδευτικών» – Δείκτης 8: «Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις» μαζί με τον Δ/ντη και την υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Π.Ε. Πέλλας, Κα Φράγκου Ελισσάβετ (ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ) συνδιοργάνωσαν και θα πραγματοποίησαν 2ωρη εξ αποστάσεως επιμορφωτική δράση με τίτλο:

«ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ».

Έγινε ενημέρωση πάνω σε καινοτόμα προγράμματα, εφαρμογές και γενικά υλικό που μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο μάθημα των δεξιοτήτων για κάθε βαθμίδα.

Σύμφωνα με τη θεματολογία που έχουν επιλέξει, να ασχοληθούν στα εργαστήρια δεξιοτήτων, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, ενημερωθηκαν πάνω στα εξής:

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ

ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΑΓΩΓΗ

ΑΕΙΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΕΙΦΟΡΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ 2

Στις 24/3/2022 πραγματοποιήθηκε ενδοσχολική 2ωρη επιμορφωτική συνάντηση που συνδιοργάνωσε ο Δ/ντης του σχολείου και  η ομάδα του Άξονα: «Επαγγελματική Ανάπτυξη Εκπαιδευτικών» – Δείκτης 8: «Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις» σε συνεργασία με τις Νοσηλεύτριες του σχολείου ΜΕ ΘΕΜΑ: «ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ»