Επείγουσα ενημέρωση

Αγαπητοί γονείς,

παρακαλείστε αύριο να προσέλθετε στο σχολείο σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα (εσείς και όχι τα παιδιά) για να παραλάβετε τα βιβλία τους για να ξεκινήσει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση (για την οποία θα ενημερωθείτε) σε συνεννόηση με τους εκπαιδευτικούς.

Ευχαριστώ.

Πρόγραμμα προσέλευσης για αποφυγή συνωστισμού:

Α ΤΑΞΗ 09:00-09:30

Β ΤΑΞΗ 09:30-10:00

Γ ΤΑΞΗ 10:00-10:30

Δ ΤΑΞΗ 10:30-11:00

Ε ΤΑΞΗ 11:00-11:30

ΣΤ ΤΑΞΗ 11:30-12:00

Παρακαλώ να τηρηθούν αυστηρά τα παραπάνω όρια του παραπάνω προγράμματος (σύμφωνα με την τάξη που φοιτούν τα παιδιά) για να μη μαζευτούν πολλά άτομα στο σχολείο.
Ευχαριστώ,

ο Δ/ντής

Απουσία μαθητή

Ενημέρωση για τις περιπτώσεις που είναι αιτιολογημένη η απουσία μαθητών.
Αν κάποιο παιδί εμπίπτει στις περιπτώσεις αυτές και δεν θα έρθει στο σχολείο (διαβάστε το επισυναπτόμενο έγγραφο) μπορείτε ως τις 18/9/2020 να κάνετε αίτημα με τα απαραίτητα ιατρικά δικαιολογητικά.

Αναστολή έναρξης

Αγαπητοί γονείς καλησπέρα,

τελικά αναστέλλεται μετά από πολλές παλινωδίες η έναρξη των σχολείων που ήταν για αύριο μέχρι και την Τετάρτη.

Την Τετάρτη αν ξεκινήσουμε την Πέμπτη θα σας στείλω οδηγίες για τη λειτουργία του σχολείου.

Ευχαριστώ

Ο Διευθυντής του 8ου Δημοτικού Σχολείου Έδεσσας