Έκθεση βιβλίου – παράλληλες εκδηλώσεις

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί Γονείς,

σας ενημερώνουμε για τα εξής:

Έκθεση βιβλίου – παράλληλες εκδηλώσεις

Όπως κάθε χρόνο ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση και το Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου, διοργανώνει εν όψει της γιορτής των Χριστουγέννων, έκθεση βιβλίου από τη Δευτέρα 10 έως και την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018. Η έκθεση θα λειτουργεί το πρωί από τις 11:00 π.μ. έως τη 1.00 μ.μ. στην είσοδο του σχολείου και τα απογεύματα από τις 5.30 μ.μ. – 7.00 μ.μ.

Επιπλέον, θα έχουμε τις εξής παράλληλες εκδηλώσεις:

Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου – Εργαστήρι Χριστουγεννιάτικων κατασκευών (5.30 μ.μ.). Θα χρειαστούμε μια λευκή αθλητική κάλτσα, μια μαύρη, μια χρωματιστή και διακοσμητικά όπως πούλιες, κορδέλες, βαμβάκι, κουμπιά.

Τρίτη 11 Δεκεμβρίου – Αφήγηση παραμυθιού με τίτλο «Ο γανωτής» από την Ελένη Κίτσου και Εργαστήρι Χειροτεχνίας με θέμα το παραμύθι. Τα παιδιά καλό θα είναι να έχουν μαζί τους μαρκαδόρους και ψαλιδάκι (5.30 μ.μ.).

Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου – Προβολή παιδικής ταινίας μεταγλωττισμένη (5.30 μ.μ.).

Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου – Ανιματέρ θα κάνει face pending στα παιδιά και θα τα απασχολήσει με πολύ χορό και τραγούδι.

Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου – (6.30 μ.μ.) ΜΟΥΣΙΚΟ EVENT ΜΕ ΤΟΥΣ «INVISIBLE ROSE»

(Ζήσης Μαρούδης Δ/ντής του σχολείου, Γιώργος Αγανάνης – Ελένη Αγανάνη)

Οι εκδηλώσεις είναι δωρεάν. Σας περιμένουμε όλους να μπούμε στο κλίμα των Χριστουγέννων δημιουργικά παρέα με τα παιδιά μας.

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων